Leden 2013

Změna... ale k horšímu!

26. ledna 2013 v 17:13 | Elizabeth
Do háje, proč se všechno nejhorší lepí zrovna na Českou republiku?! Proč musel být zvolen zrovna Zeman?! Ne, opravdu nikdy nepochopím blbost našich o(v)bčanů... Před chvílí všichni nadávali na komunisty a byli by je nakonec zvolili. Teď všichni nadávali na ČSSD a ožralé politiky, ale tentokrát se jim bohužel podařilo si jednoho takového debila zvolit... Ku*va kde to žijeme?! To už naše republika nemá žádnou soudnost?!

Poslední pohled

6. ledna 2013 v 13:51 | Elizabeth
A dneska ještě jedna, trochu starší tvorba. Tentokrát ne povídka, ale báseň (to víte, povídky jen málokdy dopíšu, protože je vždycky roztáhnu skoro na deset stran a pak na ně zapomenu ;-)). Tak ať se líbí ;-)


21. 12. 2072

6. ledna 2013 v 13:00 | Elizabeth
Včera mě chytila tvořivá nálada a navíc jsem se děsivě nudila, takže jsem napsala takovou (na můj vkus kratší) povídku o tom, jak bude náš svět vypadat za šedesát let od ,,konce světa''.
A co si o tom vlastně myslíte vy? Jak bude naše planeta vypadat, když se k ní budeme chovat stejně jako doteď?

Proč nesouhlasím s amnestií

3. ledna 2013 v 20:03 | Elizabeth
Jak už jistě mnozí z vás vědí, v České republice náš prezident Václav Klaus udělil vězňům, kteří splňovali jisté podmínky, tzv. amnestii, tedy jednoduše řečeno milost, propuštění z vězení. Ale přijde vám to jako dobrý nápad? Mě tedy rozhodně ne. Přeci jen, za nějaký ménně závažný čin, jako třeba když člověk ukradl na tržnici jablko a byly mu uděleny veřejné práce, natož třeba domácí vězení (i takový případ je), to se skoro ani nedá brát jako zločin. Vzpomeňte si na Jeana Valjeana z muzikálu Bídníci - ukradl chléb a byl prodán do otroctví a následně celý život pronásledován. To by mi vadilo. Jenže nejsme v muzikálu, takovéhle věci se doopravdy dějí. Jistě, je to trestný čin, ale co třeba zákaz vstupu na pozemek, kde se krádež stala? To by k věci bohatě stačilo, a ne půl roku uklízet poplivané chodníky. Myslím, že většinu těchto lidí by motivovalo už jen nepříjemné setkání s policisty a nechali by toho. A ti co ne, ti co by kradli víckrát, by prostě dostali PŘIMĚŘENÝ trest. Ale to jsme trochu odběhli od tématu. Proč s propouštěním vězňů, kteří udělali jakýkoliv neuvážený TRESTNÝ čin nesouhlasím, se dočtete v celém článku.